A romlás virága
A hetedik a főváros legkisebb, ám legsűrűbben lakott kerülete: 2 négyzetkilométernél alig nagyobb területe több mint 52 ezer ember otthona. Az önkormányzat által használt Erzsébetváros nevet 1881-ben, I. Ferenc József felesége, Erzsébet királyné után kapta.
Városrészek és nevezetességek
A 19. század óta a 7. kerület volt a pesti ortodox zsidóság egyik központja. Így az apró negyed gazdag zsidó múlttal, ennek megfelelően számos felbecsülhetetlen értékű vallási emlékkel rendelkezik.
A neológ Dohány utcai zsinagóga egész Európa legnagyobb zsidó temploma. Az 1859-ben, mór stílusban épült, korhűen renovált épületben működik a Holokauszt-emlékpark, amely a II. világháborúban odaveszett zsidóknak állít emléket. Egyik legmegrendítőbb szeglete a szomorúfűzfát formázó, fémből készült Holokauszt áldozatainak emlékműve, amelynek leveleire a családtagok felvésethetik a vészkorszakban elveszített szerettük nevét. A romantikus-mór stílusban tervezett Rumbach utcai zsinagóga mellett a szecessziós Kazinczy utcai ortodox nagyzsinagóga az egyik legjellegzetesebb, első világháború előtti magyar zsidó templom.
A New York-palota egykoron biztosítótársasági székház volt, ma New York Palace Hotel néven luxusszállodaként üzemel. Az épület földszintjén lévő New York kávéház kultúrtörténeti jelentőséggel is bír, hiszen itt alkottak állandó asztaltársaságot a századelő legnagyobb magyar írói és költői, köztük a legendás Nyugat-nemzedék tagjai is.
A Gozsdu Udvar épületegyüttesét a 20. század elején kezdték építeni. A néhány évtizeddel ezelőtti felújítás során luxuslakásokat, szórakozóhelyeket és éttermeket alakítottak ki benne. Idővel ez lett a pesti belváros legnépszerűbb, nyüzsgő éjszakai szórakozónegyede.
A VII. kerület belvárosa forráshiány miatt a rendszerváltásig folyamatosan pusztult, így a módosabb lakók elköltöztek a környékről. Az ezredfordulón leleményes vállalkozók vendéglátóhelyeket álmodtak az üres, omladozó bérházakba, ezzel megteremtve a romkocsmák mára hungarikumnak számító műfaját. A romkocsmák őse, a Szimpla Kert ma is a kerület egyik legnépszerűbb, turisták és helyiek által is látogatott helye.
Tömegközlekedéssel a FRoffice-ba
Ha hetedik kerületi vagy irodánkat a 75-ös és 79-es trolival (Lehel utca – Dózsa György út megálló), illetve a 30-as és a 230-as buszokkal (Vágány utca – Dózsa György út megálló) juthatsz el hozzánk.
Határos Terézvárossal, ahonnan úgyszintén könnyen könnyen megközelíthető az irodánk.
Az FRoffice Coworking Közösségi Iroda
A FRoffice coworking irodája nem csak egy kényelmes és modern dolgozótér. A közös munka és a valahova tartozás érzése minden vállalkozás számára olyan plusz élményt nyújt, ami nagyban hozzájárul a kreativitáshoz, a jövedelmező üzleti működéshez, és megkönnyíti a problémák áthidalását. Nálunk szabadúszók és mikrovállalkozások egyaránt megtalálják, amit egy ideális dolgozóhelyben keresnek.